Олександр Каневський – відомий український дизайнер, який неодноразово брав участь у міжнародних тижнях моди і співпрацював  з іншими брендами.

Саша Каневський визнаний кращим авторомром чоловічого одягу. Він є одним з найбільш популярних українських дизайнерів. Разом з тим мрія стати модельєром в його душі зародилася аж ніяк не відразу.

Саша Каневський ріс звичайним хлопчиком, який любить грати з друзями в футбол. Мода зовсім не захоплювала його. Закінчивши школу, хлопець зіткнувся з неминучим питанням: яку професію освоювати? Оскільки Саша забарився, його мама вирішила зробити вибір за сина. Вона була конструктором одягу і вважала за краще передати професію своїй дитині. Так Саша вступив до Київського інституту технології та дизайну. Щоб вступити в цей ВНЗ, хлопець брав приватні уроки з образотворчого мистецтва. Як пізніше розповідав Саша Каневський, ВНЗ сильно змінив його інтереси та коло спілкування. На третьому курсі він зрозумів, що дійсно хоче стати фешн-дизайнером.

У 2005-му році Саша Каневський представив публіці свою першу колекцію стильного одягу. Цей дебют видався досить успішним. На роботи Саші звернули увагу не тільки завзяті модники, але також діячі шоу-бізнесу і бомонд фешн-індустрії.

З 2006 по 2009 рік він працював над спортивною колекцією модного дому «Chapurin». Паралельно він був стилістом музичного колективу «Esthetic Education». Саша Каневський створював сценічні образи учасникам цієї групи. Першим його брендом стала іменна марка sasha.kanevski, запущена в 2008 році. У 2009-му році він виграв на конкурсі «Bazaar Fashion Forward», який проводив журнал «Harpers Bazaar».

У 2011-му році модельєр випустив другу лінію одягу «Sasha Kani uniform». Вона являє собою простий, комфортний і дуже практичний одяг. Убрання цієї лінійки Саша Каневський називає міською уніформою.У тому ж році, спільно з компанією «iStore» Каневський став створювати сумки та чохли для техніки від компанії «Apple».

У 2012-му році Саша увійшов у топ-7 найбільш примітних молодих дизайнерів світу. Добірку створював американський онлайн-журнал «Refinery29». У 2014 році Канівський заснував Übernormal – бренд базової одягу без принтів і логотипів.

Протягом деякого часу Саша працював костюмером. Він вважав за краще залишити цю сферу і сконцентруватися на моделюванні одягу. Причиною стала відсутність достатньої кількості свободи. Для одягу від Саші Каневського характерні практичність і функціональність. Його стиль відсилає до урбаністичних мотивів. Саша Каневський створює взуття, сумки та аксесуари спільно з багатьма компаніями.

На сторінці Каневського в LinkedIn зазначено, що в Yeezy він працює з січня 2018 року. У тому ж році він опублікував в Інстаграме перші фото з оточення Уеста. А ще разом з дружиною Христиною і сином знявся в Кампейн нового забарвлення кросівок adidas Yeezy 500.

Джерела:

  1. Интервью с дизайнером Сашей Каневским
  2. УКРАИНЕЦ САША КАНЕВСКИЙ РАБОТАЕТ ДИЗАЙНЕРОМ В КОМАНДЕ КАНЬЕ УЭСТА. ЧТО О НЕМ НУЖНО ЗНАТЬ
  3. САША КАНЕВСКИЙ: ДИЗАЙНЕР С ПОЗИТИВНЫМ МЫШЛЕНИЕМ
  4. История создания торговой марки Sasha Kanevski (Саша Каневский)