Музей становлення української нації, відкритий у серпні 2019 року в Києві, – це перший в Україні інноваційний музей історії, де минуле поєднується з сучасними технологіями. Ідейний натхненник проєкту і засновник музею– бізнесмен і суспільний діяч Валерій Галан, президент Міжнародної федерації карате, автор багатьох успішних проєктів, спрямованих на популяризацію української історії, культури і традицій. У сучасному музеї оживають славетні сторінки історії нашої держави. Ви пройдете через 25 експозицій та побачите сюжети з абсолютно реалістичними 3-D фігурами видатних постатей: королів та гетьманів, військових та вчених, артистів та спортсменів.

Фігури в музеї не воскові, а силіконові, адже цей матеріал дозволяє зробити образи більш реалістичними. Усі експозиції зроблені на основі історичних досліджень та мають наукове обґрунтування, адже над їх створенням  працювала велика команда вчених та експертів: історики, археологи, етнографи, скульптори, дизайнери. Зовнішній вигляд історичних постатей, їхній вік та одяг відповідають тому часу, коли відбувалась подія, показана в сюжеті, або тому періоду, коли вони були на піку своєї слави чи в період найбільшого піднесення. Тепер кожен на власні очі зможе побачити, як виглядали козаки, Тарас Шевченко, Леся Українка, Степан Бандера та інші відомі реформатори української нації.  Фігури органічно вписуються в облаштовані діорами й панорами.

Святослав Хоробрий зображений після битви, на його обличчі навіть є синець, отриманий під час бою. Завдяки проєкції видно, як пливуть кораблі, рухаються хмари на небі, відвідувачі чують, як воїни співають пісню «Ой дай боже». Ярослав Мудрий зображений зі своїми дочками. У цій експозиції є звукові та арома-ефекти: князь запитує у відвідувачів, чи хрещені вони, чутно літургію та відчувається запах ладану. Славний козак Іван Богун, коли підходиш до нього і вітаєшся – підморгує. Є фігура Юрія Кульчицького — засновника віденської кави. Про нього люблять розповідати львів’яни, адже він родом з того краю. Після битви під Віднем йому запропонували взяти золото або каву, і Кульчицький вибрав каву. Він став дуже відомим у Європі, мав у Відні власне кафе, там йому встановили пам’ятник. На цій експозиції пахне кавою. Перлина музею — фігура Лесі Українки, найтрепетніший образ. Вона зображена не хворобливою, а з рум’янцем на обличчі. І виглядає дуже тендітною.

Тарас Шевченко зображений у ті роки, коли став відомим. Поет ще виглядає виснаженим після заслання, але одягнений стильно. Ми звикли до стандартного образу чоловіка з довгими вусами та в шапці. Насправді він був харизматичним модником, мав гарну зачіску, замовляв одяг у Франції. Любив оригінальні речі, навіть використовував деякі жіночі прикраси.

Є тут і сучасні діячі української культури – фігури Джамали, Олега Скрипки, Кузьми Скрябіна. У музеї є експозиції, присвячені Майданам і сучасним подіям в Україні.

Змістова частина подається в описах сюжетів, на інформаційних стінах, у генеалогічних деревах, на унікальних історичних мапах, на тачскрінах, а також в медіагідах на 8 мовах. Музей має велику територію, понад 1800 кв. м, а це майже 25 музеїв, зібраних в одному просторі. Біля входу встановлено найбільшу воскову свічку в Україні. Віск для неї збирали бджолярі з усієї країни, вона пахне медом. На ній зображено ДНК нації — знаки, які характерні для української культури від Трипілля до сьогодення. Музей становлення української нації  – це сучасний музей, який цікаво буде відвідати кожному українцю.

Джерела:

  1. https://www.museumsun.org/aboutmuseum/ – Музей становлення української нації
  2. https://bilyayivka.city/read/dosvid/39152/u-kievi-vidkrivsya-unikalnij-muzej-stanovlennya-ukrainskoi-nacii-z-figurami-yakogo-mozhna-pogovoriti- – Унікальний музей становлення української нації
  3. https://www.5.ua/kultura/u-kyievi-vidkryvsia-suchasnyi-innovatsiinyi-muzei-istorii-muzei-stanovlennia-ukrainskoi-natsii-197325.html – У Києві відкрився сучасний інноваційний музей історії
  4. https://projects.weekend.today/msun – Вікенд в музеї становлення української нації