10 серпня відзначив своє 60-річчя відомий іспанський актор, режисер і співак Антоніо Бандерас. Його ім’я знають у всьому світі, а тисячі жінок вважають ідеалом чоловічої краси. На честь дня народження актора згадаємо його біографію і цікаві факти з життя.

Antonio-B-min

Хосе Антоніо Домінгес Бандера (сценічний псевдонім Антоніо Бандерас) народився 1960 року в Малазі в Іспанії. Мати була вчителькою, батько — поліцейським. Як і притаманно іспанському хлопцеві — мріяв стати футболістом, але травма в дитинстві завадила серйозним планам. У підлітковому віці завдяки мюзиклу «Волосся» у виконанні місцевої іспанської трупи Хосе закохався в театр. Юнак відвідує Школу драматичного мистецтва, бере участь у постановках молодіжного театру Малаги й у складі трупи об’їздив усю Іспанію.  Одного разу за виконання ролі у виставі за п’єсою Б.Брехта  був заарештований і провів цілу ніч у відділенні поліції: у країні панувала диктатура Франко, і п’єси Б.Брехта були заборонені. У Мадриді на юнака звернув увагу відомий режисер Педро Альмодовар, який запросив Бандераса знятись у фільмі «Лабіринт бажань» (1982). Молодий актор справив враження на режисера, і він почав доручати Антоніо головні ролі.  Творчий альянс актора і режисера у 80-і роки створив серію іноваційних і сексуально-провокаційних картин («Матадор», «Закон бажання», «Жінки на межі нервового зриву» і «Зв’яжи мене»).  Причому фільм «Жінки на межі нервового зриву» (1988) був номінований на премію «Оскар» як найкращий фільм іноземною мовою.

content_04a4afba081fb98b6774c1b2971b22f3

На початку 90-х років Антоніо вирішив пробивати собі дорогу за межами іспанського кінематографу. Перебравшись до США, актор зрозумів, що його статус зірки в Іспанії для Голлівуду не має значення. Тому підкорення Голлівуду Бандерас почав не з кіно, а з реклами. Він рекламував джинси. А згодом стартував другорядною роллю у стрічці «Королі мамбо» (1992). Не знаючи на той час англійської, актор свої репліки вивчав напам’ять на слух. Першим серйозним кроком у Голлівуді стала роль партнера героя Тома Хенкса в оскароносній «Філадельфії», а в 1994-му році майже затьмарив суперзірок Тома Круза та Бреда Пітта в “Інтерв’ю з вампіром”, де перевтілився в демонічного красеня Арманда. З 1995 по 1999 рік Антоніо знявся більше ніж в 10 картинах, найбільш популярними з яких були «Евіта» з Мадонною і «Маска Зорро» з Кетрін Зета-Джонс. За обидва фільми він був номінований на «Золотий глобус».penelope1403_zahodСеред інших робіт актора в кіно –  ролі в таких фільмах, як «Незнайомець» (1995), «13 воїн» (1999), «Спокуса»(2001) з Анджеліною Джолі, «Діти шпигунів» (2001), «Фріда» (2002) з Сальмою Гаєк, «Новий хлопець моєї мами» (2008), «Інший чоловік» (2008) та інші.100820_181846_47273_2У 2011 році вийшов трилер «Шкіра, в якій я живу», що ознаменував відновлення співпраці Бандераса з Педро Альмодоваром. Обидва не працювали разом з 1990 року. У 2019 році Антоніо Бандерас і Педро Альмодовар представили в Каннах нову спільну роботу — автобіографічну драму «Біль і слава», у якій режисер довірив своєму улюбленому акторові зробити неймовірне: зіграти самого себе. За «Біль і славу» в Каннах актор отримав приз за найкращу чоловічу роль 

Антоніо Бандерас отримав зірку на Алеї слави в Голлівуді.  Актор бере активну участь у добродійності і є послом доброї волі ООН.

Нині актор проживає в Англії. Він серйозно займається виноробством (володіє виноградником у своїй рідній Іспанії) і має особистий бренд парфуму, а в 2015 році вступив навіть до коледжу, де вивчав моду і дизайн. o.56356

Джерела: 

  1. https://kino-teatr.ua/uk/person/banderas-antonio-2911.phtml – Антоніо Бандерас
  2. https://vogue.ua/ua/article/culture/kino/5-luchshih-filmov-antonio-banderasa.html – 5 стрічок з Антоніо Бандерасом
  3. https://glamurchik.tochka.net/ua/dossie/757-antonio-banderas/ – Антоніо Бандерас