Олександр Ранчуков – фотограф-документаліст, автор фотоальбомів і книг про фотографію, що спеціалізується на жанровій, соціальній і пейзажній зйомці. 

SONY DSCНародився в 1943 році в Києві. Із 1962 року навчався в Київському політехнічному інституті, а в 1980-1982 роках – в Інституті журналістської майстерності в Києві.fotograf-Aleksandr-Ranchukov_32Незважаючи на те, що  Олександр називав себе вільним художником, до 1996 року він встиг попрацювати в декількох технічних організаціях, зокрема, з 1978 по 1996 роки – в інституті історії і теорії архітектури, де ілюстрував книги з архітектури. Серйозно займатися фотографією почав у 25 років.fotograf-Aleksandr-Ranchukov_60З 1996 року – вільний фотограф. Віддавав перевагу чорно-білій зйомці. У своїй практиці Ранчуков ніколи не використовував фотошоп.118_largeРоботи Олександра Ранчукова ілюструють такі книги, як “Літопис Величка”, “Архітектурний образ Києва”, “Київ. Місто, в якому жив М. Булгаков” та інші.алек10Олександр Ранчуков – один з найвідоміших українських фотографів, що зумів в знімках вловити архітектурний дух української столиці, підняти завісу радянського життя і неупереджено його показати.r5_largeЙого виставки проходили в Україні, Німеччині, Франції, Росії, Литві та США.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Джерела:

  1. История украинской фотографии XIX-XXI века [Текст] : Научно-популярное издание / Трачун, Александр Иосифович. – Київ : Балтія-Друк, 2014. – 255 с.
  2. Олександр Ранчуков
  3. Що потрібно знати про Олександра Ранчукова
  4. Київ у фотографіях Олександра Ранчукова

IMG_1391