Відділ митецтв зробив добірку Українських художніх і документальних стрічок про період Другої світової війни, які варто переглянути!

Бабин Яр“Бабий Яр”

29 вересня 1941 року в містечку Бабин Яр відбулося одне з найстрашніших злочинів ХХ століття. За один день тут було розстріляно близько 34 тисяч євреїв. Елеонорі, на очах якої загинули батько, мати, сестра, син, сусіди, друзі, дивом вдалося врятуватися. Через 60 років, ставши багатою і впливовою жінкою, що займається міжнародною політикою, вона приїжджає до рідного Києва, щоб вклонитися могилам своїх рідних, і знайти ту, яка врятувала їй життя. Але доля приготувала їй ще одне випробування: У Бабиному Яру вона зустрічає німця, колишнього фашистського офіцера, який малював її із сином на краю могили …

 

Постер_фильма_«Хайтарма»«Хайтарма»

Фільм про трагічну сторінку історії кримських татар, яка заснована на долі двічі Героя СРСР, льотчика-винищувача Амет-Хан Султана, який приймав участь у визволенні Криму в складі Восьмої повітряної армії. У складі цієї ж армії він звільняв і Севастополь – 9 травня 1944 року. Він отримав короткострокову відпустку, а 18 травня 1944 року в 4 ранку за наказом Сталіна почалася депортація кримських татар …

 

«Назови свое имя»

«Назви своє ім’я»

Фільм розповідає про трагедію євреїв в період Голокосту на території України під час нацистської окупації українських земель. Фільм заснований на свідченнях очевидців трагедії, зібраних Фондом Шоа та зберігаються в Сполучених Штатах.

 

 

«Дальний выстрел»

«Далекий постріл»

«Далекий постріл» описує події 1941 року. Під час Другої світової війни в німецькому полоні зустрічаються закляті вороги – боєць Червоної армії і солдатів з лав Української повстанської армії. Вони обидва воюють за Україну, але кожен бачить її шлях по-своєму. Але потім стає зрозуміло обом, що їх цінності загальні – це Україна. В описі до фільму вказано: «Стає зрозуміло, де дійсно цінують свободу, де справді воюють за Україну, де справді є друзі, які одне за іншим не пошкодують життя, щоб звільнити з полону. По тому, як закінчилися їх життя, можна зробити окремий висновок про жорстокість того часу »

«1377 - спалені заживо»

«1377 – спалені заживо»

Тисяча триста сімдесят сім – це кількість сіл, які були спалені під час нацистської окупації на території України. У документальній стрічці особливу увагу приділено селу Корюківка на Чернігівщині, де 1-2 березня 1943 року спалили 1290 будинків і 6700 чоловік. З усіх знищених нацистами поселень, Корюківка була найбільшою, а тому і каральна операція зі знищення цього поселення вважається найбільш масштабною.

«Війна. Український рахунок»

«Війна. Український рахунок»

Кожна з дев’яти серій має свою проблемно-тематичну визначеність. Величезна кількість воєнної хроніки, нерідко тієї, яку ми до сих пір не бачили. А коли і бачили, то в іншій інтерпретації. Але головна “фішка” стрічки – свідки. Наші сучасники, люди, для яких війна є частиною, нерідко головною, найсуттєвішою, їхньої долі. Автор фільму намагається зберегти об’єктивність, надаючи слово людям, чий погляд на події подеколи діаметрально протилежний. Але це не суд – обвинувальних інтонацій справді не помітно. Значною мірою адресатом картини є майбутні покоління: для них в даний час сущі повинні викласти факти і своє розуміння подій.

«ХРОНІКА УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ 1942-1954»

«Хроніка Української повстанської армії 1942-1954»

Документальний фільм у двох частинах розповідає про історію Української повстанської армії 1942-1954 років крізь призму свідчень тридцяти чотирьох очевидців та безпосередніх учасників подій (з понад сто опитаних). Творці стрічки пропонують подивитися на український повстанський рух з перспективи «простих людей», без пафосу, містифікацій та пропагандистських кліше. Усні історії відкривають нетрадиційний погляд на природу боротьби УПА, дають змогу відчути атмосферу та дух епохи, зануритися у вир бурхливих подій.