К.КостандіКиріак Костанді народився 3 жовтня 1852 року в с.Дофінівці на Одещині в багатодітній бідній сім’ї емігрантів із Греції. Родина рано втратила годувальника, тому Киріак змалку мав важко працювати. Та доля усміхнулася хлопцю.
Одного разу фотограф Брюллов, побачивши малюнки юнака, запросив його ретушером до себе в майстерню, а згодом було навчання в безплатному класі малювальної школи Одеського товариства образотворчих мистецтв.
У 1873 році за свої роботи Киріак удостоївся срібної медалі, а його найкращі полотна надіслали в академію мистецтв. Завдяки протекції І.Айвазовського та матеріальній підтримці грецького консула художник вступає до Петербурзької академії мистецтв, де його викладачами стали І.Рєпін, А.Куїнджі, І.Крамський. 1884 р. Костанді дебютував картиною “У хворого товариша” на 12 Пересувній виставці, отримавши численні схвальні відгуки. На полотні зображено важко хворого художника, товариша Киріака К.Кудрявцева, та його друзів-відвідувачів. Ілля Рєпін порадив П. М. Третьякову придбати цю чудову роботу для своєї галереї, де вона знаходиться й зараз. Після навчання митець повертається до рідної Одеси, де багато років викладає в художньому училищі, виявляючи терпіння вчителя, розум вихователя і дар живописця.
Дружина
Доля посилає і кохану жінку.  Єфросинія Князева, молодша від нього на 11 років, стала вірною дружиною і народила художникові 9 дітей. Костанді мріяв побачити картини відомих європейських митців. І це йому вдалося. Разом із групою художників він побував у Франції, Австрії, Німеччині й Італії. Майстер був вражений французьким імпресіонізмом, та все ж не зраджує своєму стилю й залишається у творчості на засадах реалізму.

Громадське життя Костанді було надзвичайно активним. У 1890 році разом з найбільш талановитими художниками Одеси він заснував (а згодом став головою) Товариство південноросійських художників, яке стало найбільшою організацією художників терен України тих часів. Також Киріак Костянтинович займав посаду директора Одеського художнього музею. Митець також бере участь на Всесвітній виставці в Парижі, де представив картину «Рання весна». Твір був відзначений дипломом і великою бронзовою медаллю. За роки свого життя Костанді написав сотні картин і етюдів. Сюжети його картин не складні: одеські краєвиди, монастирі, родина, але кожну роботу І.Рєпін називав діамантовою.

Дійсно, от на картині “Бузок” – Великий Фонтан, монастир біля дачі художника. Буяє весна чистими, ніжними відтінками квітів, п’янить хмелем бузкових пахощів, тільки темною плямою здається самотній чернець, охоплений роздумами. Сучасник Костанді художник П.Нілус писав: «завдяки його таланту ми зрозуміли красу пейзажу наших околиць. Він нам відкрив вечірні сутінки, спекотні дні літа, гаряче золото осені». В останні роки життя художник зазнав багато переживань: більшовиками був розстріляний старший син, не все складалося в житті старшої дочки Анни. І батьківське серце не витримало. Киріак Костанді помер 31 жовтня 1921 року на руках рідних. Похований на Першому Християнському цвинтарі Одеси.