10 березня святкував свій 80-ий день народження відомий американський кіноактор та майстер бойових мистецтв Чак Норріс.

8ed0c8b8bf43489fa411303ea86b539d

Чак Норріс (повне ім’я Карлос Рей Норріс молодший) — американський кіноактор і майстер бойових мистецтв, популярний виконавець головних ролей у фільмах-бойовиках. Однією з найвідоміших його ролей є техаський рейнджер Корделл Вокер із серіалу «Вокер, техаський рейнджер». Американський кіноактор – головний герой багатьох жартів на різних мовах, відомих як “Факти про Чака Норріса”.

Карлос Рей Норріс молодший народився 10 березня 1940 року в містечку Раян у штаті Оклахома.

Дід Чака був ірландцем, а мати походила з індіанців племені черокі.

Дитинство майбутнього актора не можна назвати щасливим. Його батько  працював автомеханіком і часто зазирав у чарку, тому родина постійно відчувала матеріальні збитки. Спогади Карлоса про ті роки  пов’язані зі злиденністю, відсутністю постійного місця проживання,  життям у причепі з матір’ю і двома молодшими братами. Потім було розлучення батьків і вітчим, який прищепив майбутній кінозірці нездоланну і пристрасну любов до спорту.

Ставши дорослим, у вільний час Чак підробляв вантажником. Мріяв стати поліцейським і задля здійснення цієї мрії після закінчення школи записався в ряди військово-повітряних сил, і в 1959 році був направлений у Південну Корею. Саме на військовій базі його стали називати Чаком. На той час він уже був одружений зі своєю однокласницею Діаною Холечек. Служба здавалася неймовірно нудною, тому майбутній кіноактор зайнявся спортом: записався до клубу дзюдо, а потім у групу Тансудо. Через три роки, до моменту виходу з лав армії, Чак уже був володарем чорного пояса.

У 1965 році він вирушив на чемпіонат усіх зірок у Лос-Анджелесі й виборов перемогу. У 1968 році відкрив мережу шкіл карате (всього їх стало 32). У тому ж році Чак став чемпіоном світу з карате у напівважкій вазі і зберігав це звання впродовж семи років.

Свою кар’єру у світі кіно Чак Норріс розпочав за допомогою відомого актора Стіва Макквіна, якому свого часу Норріс давав уроки карате у власній школі.  Перша його відносно серйозна роль була зіграна в фільмі з Брюсом Лі — «Шлях дракона».  Дружба й співробітництво видатних акторів тривало до часу трагічної смерті легендарного Лі.  Lee11-pic905-895x505-67698

Зніматися в кіно Норрісу сподобалося. Проте після ефектного дебюту він отримав тільки одну пропозицію — у другосортному гонконзькому бойовику «Різанина в Сан-Франциско», де Норрісу знову дісталася роль негативного персонажа.

Поспілкувавшись з акторами-професіоналами, Чак зрозумів, наскільки складна акторська майстерність, побачив, що акторство — це не просто показ прийомів, ударів перед камерою, а все набагато складніше. Він вирішив учитися у справжніх професіоналів. Його учителем в акторському класі стала Естелла Хармон. Відтоді Чак почувався більш розкуто і впевнено перед камерою, навчився правильній дикції.

У 1977 році він повернувся в кіно, зігравши роль у бойовику «Порушник!», а незабаром став зіркою фільмів Cannon Pictures.

У 1993 році телеканал CBS запропонував йому зіграти роль техаського рейнджера Вокера, і актор погодився.  Він також знімався в фільмах «Кодекс мовчання», «Вторгнення в США», «Зниклі безвісти» та інш.

746-chack-794540

Після 30 років спільного життя з Діаною, Норріс розлучився і одружився з Монікою Хол — 25-річною дизайнеркою інтер’єрів із Лос-Анджелеса.

Норріс — зразковий батько: він підтримує дружні стосунки з усіма своїми  дорослими синами. Брат Чака Аарон  є режисером. Чак іноді знімається в його фільмах.

images (1)

Чак є творцем багатьох телевізійних шоу, окрім цього він видає свій журнал, написав 7 книг.

Норріс також займався бразильським джіу-джитсу. Він є володарем першого дану з  джіу-джитсу, має восьмий дан (майстер, усього 9 данів) по тхеквондо, десятий дан по шито-рю карате-до, десятий дан по Тансудо.

Фанатів вражають фізичні дані видатного актора, адже з роками  він не втрачає фізичної форми і на сьогодні так само приділяє багато часу спорту.