Сьогодні святкує своє 65-річчя американський комік, теле- та кіноактор, режисер, сценарист, музикант – Джеймс Белуші.

GettyImages-979716266-1024x683

Найбільш відомий ролями у фільмах «Червона спека», «К-9» та «Кучерява Сью».

Народився в Чикаго в родині Агнеси і Адама Анастаса Белуші, який емігрував до Америки з Албанії в віці 16 років. Після закінчення середньої школи в Уітоні (передмістя Чикаго) Джеймс вступив до коледжу Дюпейдж, а потім на театральний факультет університету Південного Іллінойсу в Карбондейл.

Джеймс пішов по стопах старшого брата Джона Белуші і з 1977 по 1980 рік виступав з трупою театру «The Second City». В цей час Джеймс дебютував на телебаченні – в ситкомі «Хто бачив дітей?» (1978), і в кіно – в епізоді фільму «Лють» Брайана Де Пальми. Знаковою роллю в кіно стала для нього роль Баррі в фільмі «Злодій» Майкла Манна. У 1983 році Джеймс зіграв епізодичну роль у фільмі «Помінятися місцями».

Велику популярність принесли йому ролі другого плану у фільмах «З приводу того, що сталося вчора вночі …», «Сальвадор» і «Лавка жахів», які відкрили йому дорогу до Голлівуду. Згодом він знявся у фільмах «Справжні чоловіки», «Директор», «Червона спека», «Гомер і Едді», «К-9», «Забути Палермо», «Як розібратися зі справами», «Містер Доля», «Чи зрозуміє лише самотній », «Кучерява Сью », «Одного разу переступивши закон », «Дикі пальми », «Секретний агент Ройс», «В гонитві за сонцем », «Охоронець за наймом», «Провал у часі», «Злочинні зв’язку», «Танець ангела»  і «Крутий Джо». Джеймс спродюсував два продовження фільму «K-9»: «К-911. Собача робота» і «К-9 III: Приватні детективи».

У 1991 році Белуші був у складі журі Венеціанського кінофестивалю.

Він брав участь в озвучуванні персонажів мультфільмів і мультсеріалів, в тому числі «Могутні каченята», «Камінець і пінгвін», «Малюки в країні іграшок», «Гаргульи», «Гей, Арнольд!», «Правдива історія Червоної Шапки», «Скубі-Ду і Король гоблінів», «Велика подорож». У 2003 році брав участь у записі альбому Have Love Will Travel і в турне на його підтримку. У травні 2006 року світ побачила автобіографічна книга Real Men Do not Apologize.

У листопаді 2008 року Джеймс відвідав Тирани, де президент Албанії Бамір Топі вручив йому орден «Честь нації». 9 жовтня 2009 він став громадянином Албанії.

Advertisements