Сьогодні ми відзначаємо 204 роки від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – відомого у світі, в першу чергу, як митця слова. Однак, це аж ніяк не забирає його слави, як художника. Та найперше його постать можна окреслити як борця, який став символом української нації. У його творчості поезія і живопис тісно пов’язані між собою. Свого часу відомий художник Леонардо да Вінчі стверджував, що «малярство –  німа поезія, а поезія це промовисте малярство». Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним даром, а й талантом художника, які ніколи не зраджували йому, навіть у години страждань і тяжкої неволі. Для Шевченка живопис став потребою, вираженням його творчого духу.

Тараса Шевченка без перебільшення можна назвати геніальним художником. У його картинах відбилася вся глибина і самобутність його особистості. Він був гуманістом та інтернаціоналістом, не мав ані краплини національної зарозумілості чи упередженості проти інших народів; любив Україну, за неї стояв непохитно, і себе віддав не тому, що хотів її підняти над іншими народами, а тому що хотів бачити її рівною з іншими у сім’ї світовій – «сім’ї вольній, новій».

Запрошуємо усіх бажаючих, кого цікавить життя та творчість Т. Г. Шевченка, відвідати відділ мистецтв, що на Повітрофлотському проспекті, 10, де можна ознайомитися з його поетичними творами, репродукціями його картин та літературою про нього.