Сьогодні виповнилося б 145 років Федору Івановичу Шаляпіну (1837-1938), відомому російському оперному співаку. Він зробив неоціненний внесок у розвиток оперного мистецтва. В його репертуарі – понад 50 зіграних ролей в класичних операх, понад 400 пісень, романсів та народних російських пісень.

15 квітня 1897 року відбувся перший виступ Шаляпіна в Києві. Він виконав дві партії – Мефістофеля (опера «Фауст» Шарля Гуно) та Івана Сусаніна (опера Михайла Глінки). Цікавий факт згадували кияни-старожили, коли у 1904 році Федір Іванович мав дати  концерт у цирку Крутикова, а площу заполонила багатотисячна публіка. Добратися до приміщення цирку було  нереальним. Тому, Шаляпін разом зі своїм піаністом, вимушені були добиратися на виступ через дах готелю. Федір Шаляпін побував на гастролях у багатьох країнах світу, а після еміграції жив у Парижі. Він був співаком світового рівня.

У Медіатеці, що на Повітрофлотському пр.,10, ви зможете знайти інформацію щодо життя та творчості Шаляпіна, а також насолодитися його чарівним голосом, прослуховуючи раритетні платівки з піснями у його виконанні.