Дебюссі Клод Ашіль (Debussy) (1862-1918) – французький композитор. Учень Е. Гіро. Основоположник музичного імпресіонізму. Творам притаманні поетичність, витонченість і примхливість мелодії, колористичність гармонії, вишуканість, хиткість музичних образів.

Дебюссі вважав, що тільки музика здатна «вловити поезію ночі і дня, землі і неба, відтворити їх атмосферу і ритмічно передати їх неосяжну пульсацію».

Народився в небагатій буржуазній сім’ї без музичних традицій. Музичну освіту отримав в Паризькій консерваторії (1872-1884), де займався в Мармонтеля (клас фортепіано), Гіро (клас композиції). Після закінчення консерваторії отримав Римську премію (за кантату “Блудний син”), в 1885-86 як стипендіат жив у Римі. У 1887 повернувся в Париж, зблизився з групою поетів і художників – представників символізму та імпресіонізму, очолюваним Малларме. Дебюссі виступав як піаніст і диригент з виконання власних творів, а також як музичний критик (з 1901). В останні роки життя багато концертував в Англії, Італії, Росії переважно з власними творами.

Творчі устремління Дебюссі спочатку майже не зустрічали співчуття серед музикантів; ближче за духом йому були поети – символісти і художники- імпресіоністи. Композитор закликав «шукати дисципліни у свободі», а не в академічних правилах і усталених формальних схемах.

Як і основоположник імпресіонізму художник К. Моне, Дебюссі прагнув вловити і зберегти мінливість фарб навколишнього світу.

Помер у Парижі.

Запрошуємо до відділу мистецтв «Молода гвардія» усіх поціновувачів творчості відомого французького композитора. У нашому фонді представлені найвідоміші симфонічні твори Клода Дебюссі, які захоплять будь-якого навіть самого упередженого слухача.