18 квітня ми відзначаємо День пам’яток історії та культури України. Перелік пам’ятників в Україні такий же довгий та різноманітний, як і наша історія. Найкращий спосіб познайомитись з ними – взяти річну відпустку та пуститись в тривалу подорож українськими містами та селами. Але значно простіше завітати до нас в Мистецький відділ МСМБ, щоб погортати спеціалізовані журнали та книги.

Щомісячний журнал “Пам’ятки України” розповідає про видатні пам’ятки архітектури, від грандіозних замків до дрібних соборів, про які навіть досвідчені мандрівники можуть не знати.

Альбом “Історико-культурні заповідники” зібрав досвід Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень стосовно важливих заповідників: “Чернігів стародавній” (Чернігів), “Биківнянські могили” (Київ), “Кам’яна могила” (Запорізька обл.), “Тускань” (Львівська обл.).

“Архитектура имперского Киева” (Б. Єрофалов-Пилипчак). Книга проведе вас вуличками столиці, надасть загальне бачення архітектури Києва доби часів імператорської Росії. Ви дізнаєтесь більше про будівлі, зведені з кінця XVII ст. – початку XX ст., які є невід’ємною складовою пейзажу та історії Києва.

Разом з тим погортайте альбом “Пам’ятники і монументи України 1811-1982”. Чимало з представлених пам’яток вже можна знайти лише на сторінках ріднісних видань.

Аби познайомитись з загадками Києво-Печерської Лаври та її печер, почитайте наші компактні путівники: “Лаврські печери” (О. Воронцова), “Києво-Печерська Лавра” (С. Кілессо) і “Киевские пещеры” (О. Воронцова).

Дізнайтесь про красоти Національного заповідника “Софія Київська” разом з однойменним двомовним альбомом та розкішною книгою “Бароко Софії Київської” (Н. Никитенко).

“Православні святині Києва” наостанок повідає про знамениті православні святині Києва і доведе, що столицю недаремно кличуть Єрусалимом землі Руської. Книга цікаво та живо розповідає про славетні храми та монастирі, які сформували духовний простір древнього святого міста.

Ці та багато інших видань підготовлені для вас науковцями та перевірені фахівцями. Завітайте до Відділу мистецтв МСМБ, де на вас чекає якісна, достовірна та цікава інформація.

Advertisements