Для отримання задоволення від нових творів театрального мистецтва запрошуємо до відділу мистецтв бібліотеки «Молода гвардія»  всіх шанувальників мистецтва.

Изображение 151

Корнійчук, Володимир Петрович.
Марія Заньковецька. Світова велич генія національного [Текст] : Мистецтвознавче дослідження / Корнійчук, Володимир Петрович. – Вид. 3-тє, доп. – К. : Криниця, 2015. – 496 с. : іл.

Ця книга допомагає осягнути чари акторського генія Марії Заньковецької, засвідчує її визначний внесок в українське театральне мистецтво. Автор використовуючи спогади сучасників та кращі здобутки новітніх дослідників, розкрив особливості її виняткового і дивовижного обдарування, колосальний арсенал сценічних виражальних засобів.

Сліпченко К. О. Роман Віктюк / К. Сліпченко; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — Харків: ТОВ «Бібколектор», 2015. — 121 с.

Сліпченко, Катерина Олександрівна.
Роман Віктюк [Текст] / Сліпченко, Катерина Олександрівна ; Худож. В.М.Карасик. – Харків : Бібколектор, 2015. – 121 с. : іл.

У цій книжці розповідається не тільки про життя знаменитого режисера, а й про його вистави. І найголовніше, що цим оповідачем часто виступає сам Віктюк.

 

Ада Роговцева Свидетельство о жизни / Ада Роговцева. - Каменец-Подольский,ООО “Друкарня Рута”, 2013. —336 с.

 

Роговцева, Ада.
   Свидетельство о жизни [Текст] : Воспоминания / Роговцева, Ада ; Худож. Т.Ткаченко. – Каменец-Подольский : Друкарня Рута, 2013. – 336 с. : іл.

У цій книзі відома українська акторка театру та кіно Ада Роговцева  згадує не лише своїх рідних і близьких, відомих акторів і режисерів, але також прибиральниць, костюмерів, працівників сцени, без яких, на її переконання, не було б театру. Окрім спогадів, до книги ввійшли світлини з домашнього архіву родини Роговцевої-Степанкових. 

Изображение 150

 

Гайдабура, Валерій.
Театр, розвіяний по світу [Текст] : Феномен сцени повоєнної української діаспори (Німеччина, Австрія, Франція, США, Канада, Австралія) / Гайдабура, Валерій ; Передм., післям. авт.; Худож. О.Я.Остапов. – Вид. 2-ге, перероб. – К. : Києво-Могилянська академія, 2015. – 256 с. : іл.

Автор книжки, першим у вітчизняному театрознавстві звернувся до узагальнення багаторічної практики повоєнного театру української діаспори та його тлумачення як невід’ємної частини комплексної історії національного мистецтва XX століття.

Підлужна, Алла Озирнутися в радості...: /: - К.: АВІАЗ, 2015. - 136 с.; іл.

 

Підлужна, Алла Антонівна.
   Озирнутися в радості… [Текст] / Підлужна, Алла Антонівна ; Передм. авт.; Худож. І.Медведовська. – К. : АВІАЗ, 2015. – 136 с. : іл., фотогр.

Це літературна спроба подивитися на прожите життя відомого укра­їнського актора, посадовця, громадського діяча, народного артиста України Олександра Биструшкіна. Цікаві автобіографічні подробиці, період роботи на сцені столичного театру країни — Театру імені Івана Франка, огляд кіноробіт актора, його творчість у просторі українського радіо — про все на сторінках книги.

 

Театр і кіно: для дітей середнього шкільного віку. / О. Є. Балазанова. — Харків: Фоліо, 2015. — 316 с.: іл. — (Дитяча енциклопедія).

 

Театр і кіно [Текст] : Для дітей середнього шкільного віку / Автор-упоряд. О.Є.Балазанова; Худож. В.М.Карасик. – Харків : Фоліо, 2015. – 316 с. : іл. – (Дитяча енциклопедія)

Прочитавши цю книжку ви дізнаєтесь про народження театру, про його національні і жанрові різновиди. До того знайдете в енциклопедії докладну оповідь про цирк, кіно, мультиплікацію та професії, що з ними пов’язані. І, звичайно, розповідь про найвідоміші кінофестивалі та кінонагороди.