Мені завжди видавалось справедливим, що такі люди як Леопольд Левицький мають бути культурними символами не лише свого рідного краю (Малої Батьківщини). Про них має знати вся країна, адже подібного роду особистості являються, безперечно, об’єднуючим фактором для всієї української нації.

На жаль, нами поки що не досягнутий достатній рівень усвідомлення й переосмислення свого минулого, а тому, скажімо, поляки, котрі вважають Левицького «своїм», прекрасно віддають собі звіт в тому, наскільки важлива його фігура в мистецтві.

Не будемо вдаватись до біографічної довідки, кожен бажаючий сам може знайти її в Інтернеті чи (не проходьте повз) в художньо-меморіальному музеї Леопольда Левицького, який знаходиться у Львові. Ми ж коротко, вклавшись в 10 пунктів охарактеризуємо творчість Леопольда Івановича.

  1. Левицький є одним із засновників сучасної української графіки.
  2. В свою чергу поляки вважають його засновником польського авангардного мистецтва.
  3. За своє життя митець створив сім тисяч робіт різних форм.
  4. Спектр його діяльності був абсолютно різним: офорти, лінографія, лінорити, станкові відбитки, кольорові малюнки.
  5. «Фішкою» Левицького були його авторські, дизайнерські вітальні листівки, які він дарував своїм друзям.
  6. Найбільшою музою Левицького була його дружина Євгенія (Геня), саме їй він присв’ятив більшість своїх робіт.
  7. Однією з улюблених тем для творчості була тема міста та його повсякденного життя.
  8. У Левицького була власна колекція, яка складалася з предметів народного побуту, в основному кераміки та дерев’яних хрестів.
  9. Перебуваючи в армії, Левицький не мав доступу до художніх інструментів, а тому малював вугіллям, так само як в свій час це робив Тарас Шевченко.
  10. Леопольд Іванович був дуже вимогливим у своїй творчості, працював не покладаючи рук і останні дні свого життя провів у майстерні за роботою.