«Народ живе красою, вміє не лише створити, а й обезсмертити себе у прекрасному. Стільки стрілося у писанці! Казка, пісня, бувальщина, материнська колискова і росяна стежка дитинства, вінок першого кохання і дужість повноліття, мудрість старості і присмак вічності у присмерку вечірнього неба. З радістю — смуток, з усмішкою — надія. Добирайте, осмислюйте, повертайте скарби народові, котрий примножить їх знову й знову».

Михайло Стельмах

Прекрасний звичай — писати писанки  сягає глибо­кої давнини. Пташині яйця для наших пращурів символізували життя. Відтак весною, коли пробуджувалася природа, люди наносили на поверхню яєць стилізо­вані геометричні, рослинні або тва­ринні сюжети. Згодом цей звичай за­позичило й християнство, пов’язавши його з Христовим воскресінням.

До Великодня у відділі мистецтв бібліотеки МСМБ «Молода гвардія» відбувся майстер-клас з писанкарства.
Секретами писанкарства з учнями 8 класу гімназії біотехнологій №177 міста Києва поділилася заввідділу Народних ремесел Проценко Євфросинія Олександрівна, яка познайомила молодь з історією, традиціями, звичаями та символікою писанок , а також розповіла про дивовижну техніку розпису яєць воском.