oscars-2014Час відкривати тоталізатор і приймати ставки на те чи візьме Леонардо Ді Капріо оскара цьогоріч. Хоч вже давно затерта, проте яка не яка інтрига. Тим паче, що всі головні номінації повісили саме на «Легенду Х’ю Грасса» (ЦІЛИХ 12) мексиканського режисера (а відтепер і улюбленця Американської кіноакадемії) Алехандро Іньярріту.
В зв’язку з цим «Оскар – 2016», як на мене, виглядає менш гостросюжетним у порівнянні з «Оскаром – 2015», де і головних фаворитів було двоє – «Бьордмен» та «Готель Гранд Будапешт» (а можливо комусь більше до серця припала джазова «Одержимість» чи унікальна «Юність») і номінації були розділені пропорційно.
І фільми були дещо іншого плану – авторські, адаптовані для широких екранів – саме це їх робило цікавими, незабутніми і по своєму особливими. Цьогорічні ж «Безумний Макс», «Марсіянин» і «Легенда» – це гостросюжетні, класно зняті (статуетка Мануелю Любецкі – сподвижнику Іньярітту за операторську роботу гарантована), продумані до найменших деталей кінострічки ігрово – розважального плану. Вони наврядчи стануть улюбленими, до них наврядчи захочеться повернутись черз день, місяць, рік.
Хай там як – в головну номінацію «найкращий фільм» потрапили дві фестивальні картини – «Кімната» та «Бруклін», їм наврядчи щось світить, проте головним в даному випадку є те, що ми дізнались про існування цих картин. «Шпигунський міст» Спілберга – скоріше як честь режисеру, проте це не відміняє висококласніть цієї роботи. Скандальна «В центрі уваги» та притензійна «Гра на пониження» також не видаються тими стрічками, що могли б поборотись за нагороду.
Хто може завадити Лео отримати омріяний приз? Або Майкл Фассбендер за неперевершано зіграну роль Стіва Джобса, або минулорічний переможець «Оскара» Едді Редмейн, котрий з паралізованого генія перетворився на першого в історії людства транссексуала.
Щодо інших номінацій, то фавориткою в категорії найкраща актриса виглядає Кейт Бланшетт за головну роль в фільмі «Керол». Її напарниця по стрічці Руні Мара також номінована, за роль другого плану. Тандем, в котрому кожна з актрис гідна своєї статуетки.
Звук, звуковий монтаж, візуальні ефекти та інші технічні номінації очевидно розділять «Марсіянин» з «Безумним Максом». До речі, Том Харді номінований не як головний актор дизельпанкового бойовика Джорджа Міллера, а якраз як протеже Ді Капріо в «Легенді» (обидві ролі дались акторові на ура).
«Головоломка» наврядчи віддасть свою гілку першості в категорії «найкращої анімаційної кінострічки», а Енніо Морріконе поповнить і без того численні нагороди оскоровською статуеткою за найкращу музику до фільму «Мерзенна вісімка» Квентіна Тарантіно.
Нам же залишається вболівати за український документальний фільм «Зима у вогні» Євгена Афенеєвського про події Майдану 2013 – 2014 років, котрий отримав свою номінацію та має всі шанси на підкорення непідкупного журі. Тримаємо кулаки та бажаємо перемоги.