художник-модельєр — Альона Солодка

Клаптеве шиття, клаптева техніка, клаптева мозаїка, текстильна мозаїка (також печворк, від англ. patchwork — «ковдра, покривало, виріб із різнокольорових клаптів») — вид декоративно-ужиткового мистецтва, коли за принципом мозаїки зшивають цілісний виріб зі шматочків тканини (клаптиків). У процесі роботи створюється полотно з новим колірним рішенням, візерунком, іноді фактурою. Сучасні майстри виконують також в техніці клаптикового шиття об’ємно-просторові композиції. Всі шви сточування клаптикового полотна знаходяться на його вивороті.
Збірка полотна в печворк проходить від дрібних деталей до більших. При послідовному сточуванні деталей створюють блоки візерунків, з яких і зшивають виріб. Печворк можна шити вручну або на машині.
Одним з простих та швидких способів збирання полотна є шиття смугами. Смуги тканини викроюють по частковій нитці за допомогою шаблону та послідовно пристрочують на основі.Образи з картин художника Романа Романишина надихнули мене на створення костюма в техніці печворк.
«Від ілюстрації до медитації» — так у двох словах можна сформулювати творчий шлях відомого львівського художника: графіка, живописця, скульптора Романа Романишина, для творчості якого характерними є глибина та насиченість кольорів, наповнення творів символами та знаками, котрі перегукуються з народним мистецтвом.
«Тут відсутнє рабство логіки. Світ, де трава може бути червоною, а небеса золотими, сірий день кольоровим, а чорне не завжди трагічне, бо цей світ керується своєю внутрішньою логікою та своїми законами. І ти маєш право написати ці закони сам». Роман Романишин.