Терещенко, Алла Константиновна. Анатолій Солов'яненко [Текст] : Творчий шлях / Терещенко, Алла Константиновна ; Упоряд. іл. матер. С.Солов'яненко; Гол. ред. А.Мнишенко. - К. : Либідь, 2009. - 352 с.83 роки від дня народження Анатолія Борисовича Солов’яненка – славетного співака української землі та відомого на весь світ тенора.      Творчий шлях він розпочинав як аматор: музика та спів були улюбленою справою. Дуже скоро, Солов’яненко почав брати уроки вокального мистецтва у свого земляка, соліста оперного театру – Олександра Коробейченка.

В 1962 році майбутній тенор представляв рідну Доннеччину на концерті художньої самодіяльності в Києві – і саме звідси бере початок його професійна кар’єра, адже незабаром він вже як оперний співак був запрошений до Київського театру опери та балету. Далі більше – стажування в легендарному Ла Скала, а після – роль соліста Київської опери, де він майстерно виконує партії Герцога (“Ріголетто” Верді), Едгара (“Лючія де Ламмермур” Доніцетті), Андрія (“Запорожець за Дунаєм” Гулака-Артемовського) та багато інших.

В 1977 – 78 рр.був запрошений до «Метрополітен – опери» (Нью – Йорк), на сцені якого співав у спектаклях оперної класики.  У 1990-ті роки А. Солов’яненко займався концертною діяльністю, гастролював за кордоном (Канада, Румунія, Японія, Австралія, Болгарія).

Насичена творча діяльність співака тривала 36 років, 30 з яких він присвятив Київському театру опери та балету. Висока виконавська майстерність, рідкісні вокальні дані, професіоналізм відомого оперного співака принесли йому світове визнання.