Изображение 073Шановні читачі !
Пропонуємо вашій увазі альбом, побудований на матеріалі зібрань музеїв України. Проте він не покликаний вичерпно ознайомити з музейними колекціями, а тим більше показати детальну історичну панораму українського живопису, хоч і має широкі хронологічні межі. Також автори альбому не мали на меті представити якомога більше імен, тобто творчих індивідуальностей. Все це — завдання історії мистецтва як гуманітарної науки, що має свою методику та свою специфіку і спрямовує увагу на розкриття причинних зв’язків історичного поступу.
Що ж саме має приваблювати у представлених в альбомі творах? Очевидно, передусім їхня історична своєрідність. Відлік українського станкового живопису ведеться тут від XII століття і закінчується початком XX століття. Вісім століть — і кожне з них має неповторне обличчя, бо мистецтву притаманні свої стильові ознаки, свої передумови виникнення, свої майстри, свої зв’язки з проблемами сучасності.
У цьому альбомі відображається як мистецтво та історія іконопису так і історія портретизму.
Кожен твір – це глобальне відкриття для людини, іноді, навіть осяяння!
У мальовничих полотнах шифрується одна з основоположних рис людської натури – радість і навіть захоплення від відчуття причетності до прекрасної частини природи.
Керуючись саме цими принципами, автори Юрій Белічко і Анатолій Ізотов, вибирали роботи українських митців для цього видання. Тому вони закликають не поспішати, гортаючи сторінки цього альбому, а уважно вдивлятися і вчитуватись, вступаючи тим самим у внутрішній діалог. І тоді вам відкриється глибина і сенс усього побаченого.
Це ілюстроване кольорове  видання, чудовий альбом, який познайомить читачів із багатством художніх музеїв України. Це дивовижне видання стане найкращим подарунком справжнім цінителям мистецтва.
Видання українською мовою, анотації англійською та українською.