«Київ – місце звідки тягнуться й куди стікаються

всі нитки нашого культурного життя.

Київ осередок землі української, її душа.»

Валерій Шевчук

Шановні читачі! До вашої уваги книги про героїчну історію нашого красеня Києва – політичного, економічного і духовного центру сучасної незалежної України.

Друг, Ольга Миколаївна.    Вулицями старого Києва [Текст] : Науково-популярне видання / Друг, Ольга Миколаївна ; Під ред. Л.Дячишиної; Пер. англ. Т.Шмігер. - Львів : Світ, 2013. - 512 с.- Читачеві пропонуються розповіді про центральні історичні райони Києва, особливості формування архітектурного середовища міста, про його вулиці, будинки, храми, зокрема, давні архітектурні ансамблі – Софію Київську та Києво-Печерську лавру – об’єкти світової спадщини.
У книзі широко використані матеріали державних архівів, музеїв та бібліотек, наводяться маловідомі, але не менш цікаві факти, взяті з архівів старовинних київських родин, нащадки яких і сьогодні живуть у місті. Видання багато ілюстроване. Давні й сучасні світлини, акварелі, літографії, гравюри, живописні твори (понад 1000 ілюстрацій) допомагають сформувати цілісний образ столиці України, прадавнього міста з півторатисячолітньою історією.

Книжка знайомить читача зі знаменитими православними святинями Києва . Цікаво й нетрадиційно розповідається про його славетні храми та монастирі, які сформували духовний простір древнього святого міста. Багата історична доля, неповторна краса й мистецька довершеність київських святинь розглядаються в контексті їх унікального духовного значення для народу України.

Цей фотоальбом, є всеосяжним екскурсом в минуле та сьогодення. За допомогою листівок та фотографій автор показав зміни, що сталися в Києві за останні роки – роки незалежності України.

Вчені Національної академії наук України, які працювали над цією книгою, прагнули донести до сучасного читача основні закономірності розвитку багатовікової історії міста.