OLYMPUS DIGITAL CAMERAВ Україні Великдень має давнє коріння, відзначається навесні, у першу неділю після рівнодення. Готуються до нього заздалегідь, а після вербної неділі вже розписують й фарбують варені яйця, роблять писанки та крашанки.
Писанка – символ Сонця, життя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя, радості.
До Великодня у відділі мистецтв бібліотеки МСМБ «Молода гвардія» відбувся майстер-клас з писанкарства.
Творче заняття провела член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмила Проценко, яка познайомила молодь з історією, традиціями, звичаями та символікою писанок ,а також розповіла про дивовижну техніку розпису яєць воском.
Усі присутні обрали собі орнамент до душі і приступили до розпису писанки. Спочатку розтопленим воском на яйці вимальовували ті місця, що мали залишитися незафарбованими. Потім фарбували повністю в один колір і давали просохнути. Після цього наносили віск на ті місця, що мали залишитися в цьому кольорі. Потім фарбували вже в інший колір. Всю процедуру повторювали до тих пір, поки не отримали бажаний виріб.
І хлопці, і дівчата із захопленням і старанністю вимальовували писанки, і незважаючи на те, що всі присутні робили це вперше, результат творчої праці приємно здивував.