IMG_20141105_145117Виховання любові до рідної країни, до рідної культури, до рідного села або міста, до рідної мови – завдання першорядне. Але як виховати цю любов? Вона починається з малого – з любові до своєї родини, до своєї оселі, до своєї школи. Поступово розширюючись, ця любов до рідного краю перетвореться у любов до своєї країни, до її історії, її минулого і теперішнього.

У відділі мистецтв Молодіжної бібліотеки «Молода гвардія» 5 листопада відбулася чергова зустріч з ювелір-дизайнером, експерт-гемологом, членом Спілки дизайнерів України Тетяною Калюжною на тему «Закам’яніле дерево — чудовий подарунок первісного лісу в Україні!» з циклу «Люби і знай рідну країну». У заході взяли участь студенти I курсу Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну.
Часто у пошуках вражень ми вирушаємо в далекі краї, наважуємося на подорожі тривалістю в тижні. Натомість рідна земля здатна здивувати своїми багатствами не тільки пересічних людей, а й фахівців.
Уся історія людства протягом останніх 7-8 тисяч років то одна мить в житті нашої планети, вік якої сягає понад чотири мільярди земних років. Можливо, тому нас так приваблюють і зачаровують своєю загадковістю залишки тих часів, які налічують сотні тисяч й мільйони років: кістяки динозаврів і першоптахів, відбитки гігантських ракоскорпіонів, морських лілей, деревоподібної папороті, залишки життєдіяльності людиноподібних істот. Кожна така знахідка є безцінним об’єктом для наукового осмислення і ґрунтовного аналітичного вивчення та потребує збереження для нащадків. Вона є скарбом усього цивілізованого світу незалежно від того, в якій країні була знайдена. Одним із таких місць, яке здатне здивувати не лише Україну, а й весь світ, є селище Олексіїво-Дружківка Костянтинівського району Донецької області. Саме тут у 1973 році під час робіт у піщаному кар’єрі були знайдені скам’янілі дерева (араукарії) віком близько 250 мільйонів років!

Діаметр поперечника скам’янілих дерев сягає 1 метра, загальна площа покладів складає 1 гектар. Дерева росли в лісі карбонового геологічного періоду, але були знесені буревієм і попадали в річку. Перебуваючи тривалий час без контакту з повітрям, вони не розклалися. З часом на місці лісу утворилося море, і дерева опинилися під шаром осадових порід, де й консервувалися протягом тисячоліть.
Зовні скам’янілі дерева виглядають, ніби їх нещодавно зрубали, однак вага ії набагато більша і не мають аромату.
Цікаво, що така пам’ятка природи є унікальною в Європі. Подібні скам’янілі дерева знайдені також в пустелі штату Арізона у США, на грецькому острові Лесбос, в Єгипті, Аргентині, а також Судані. Однак ці знахідки значно молодші за своїх українських побратимів.
У 2008 році вони потрапили у Топ-100 Всеукраїнського конкурсу “Сім природних див України”.