DSC00266Нова група студентів золотого віку знову розпочинає заняття на курсі прикладної генеалогії «Дерево життя»

Уже другий рік наша бібліотека є осередком для навчання групи «Університету третього віку», що займаються прикладною генеалогією.

Генеалогія відома всім як наука, що вивчає родинні взаємозв’язки між людьми, історії родів, походження окремих осів та практичні методи побудови поколінних розписів та генеалогічних дерев. На побутовому рівні, майже кожен із нас принаймні інколи замислювався над цими питаннями, а в останні роки популярність вивчення своїх коренів особливо зросла. В той же час, для кожної людини причини і глибина генеалогічного інтересу є дуже різними.

Курс прикладної генеалогії, що викладається в нашій бібліотеці, допомагає слухачам ознайомитись як з теорією, так і з практикою вивчення родоводу, більш чітко сформулювати для себе пошукові задачі. Слухачі отримують оглядову інформацію про історію і теорію генеалогії як науки, основні методи пошукових досліджень. Але головна мета курсу є практичною: протягом року, кожен студент групи працює над власним дослідницьким проектом – будує власне генеалогічне дерево і вчиться документувати історію свого роду в зручному форматі за допомогою сучасних підходів.

Не секрет, що саме люди третього віку часто є джерелом найповніших знань про сімейні корені, але часто вони не знаходять сил, часу та навичок, щоб оформити ці знання і зберегти їх для майбутніх поколінь. Тому участь у групі «Дерево життя» – це своєрідний подарунок кожного учасника самому собі і своїй сім’ї.

Автор курсу – Євгенія Михайлівна Майнзюк, дослідник-любитель, яка засвоїла практичні генеалогічні навички на особистому досвіді побудови власного сімейного дерева. У 2009 р. Євгенія Михайлівна стала лауреатом конкурсу досліджень родоводу «У нас одне коріння», що проводився в рамках проекту «Українці в світі». Однак під час курсу окремі заняття проводяться також і з залученням інших лекторів і фахівців у відповідних темах.

Минулої суботи відбулось перше заняття нової групи майбутніх дослідників. Двадцять п’ять нових сімейних історій – легенд, загадок, знахідок, сюрпризів – чекають відкриття і появи на світ у вигляді неповторних студентських робіт, які буде представлено в кінці року, у травні, на фінальній виставці. За ці місяці учасникам групи доведеться інакше подивитись на власну історію, побудувати діалог з іншими членами своєї родини, часто – зі своїми власними дітьми, навчитись працювати з новими інструментами (комп’ютерними програмами, інтернет-ресурсами, архівами, бібліотеками). Про їхні успіхи і досягнення надалі розповідатиме цей блог.