Изображение

Борис Гинзбург. Короткой жизни яркий след. 1933-1963. — К., 2013. – 248 c., 227 илл.

Протягом уже півтора століть багато українських художників надихалися долею і поетичною спадщиною великого Кобзаря. Серед майстрів пензля і Борис Гінзбург.
До ювілейної виставки, присвяченій століттю з дня смерті Т. Г. Шевченка, художник виконав п’ять естампів – «Доля поета», «Караюсь, мучуся … але не каюсь», «Т. Шевченко і діти »,« Жінки навіть … пішли в гайдамаки »,« Під час останньої подорожі по Україні ». Всі роботи були виконані в техніці літографії протягом 1961 – 1962 років.
Борис Наумович Гінзбург будучи родом з Кривого Рогу, свою юність і молоді роки пов’язав з Києвом, навчався в Республіканській художній школі ім. Т. Шевченка, потім у Київському державному художньому інституті, пізніше у творчих майстернях Академії мистецтв СРСР. Тут же, в Києві, в тридцять років трагічно обірвалося його життя.
І все ж Борис Гінзбург залишив короткого життя яскравий слід – значну художню спадщину, яку максимально повно представлено в цьому виданні. Художник звертався до жанрових сюжетів, працював у пейзажі, портреті, створив станкові роботи та ілюстрації до творів Т. Шевченка та Л. Українки – діапазон його творчих устремлінь і пошуків надзвичайно широкий. Серед них літографії, живописні роботи маслом, вишукані акварелі, графічні малюнки, виконані вугіллям і графітним олівцем.
У буденних проявах життя він умів бачити красу – справжню і непомітну, сповна передаючи відчуття прекрасного у своїх роботах. У цьому альбомі представлено всю творчу спадщину. Значний інтерес викликають особисті листи художника і фотографії його часу. Важливим моментом у розумінні особистості Бориса Гінзбурга стали спогади дружини Зої Гінзбург.
Запрошуємо фахівців, зацікавлених осіб та шанувальників художнього мистецтва до нас для знайомства з ілюстрованим альбомом, в якому вперше зібрано весь творчий доробок художника.