А далі – уважний огляд експонатів виставки. Ось перед нами робота народного художника України, академіка В. І. Касіяна, відомого українського графіка, ілюстратора п’яти видань «Кобзаря», лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка. На офорті «Т. Г. Шевченко і Ф. І. Йордан» який був виконаний ще до війни – у 1941 році, разом з Кобзарем зображено досвідченого митця-гравера.
Роботи свого батька, заслуженого художника України М. Ф. Сліпченка представив його син Володимир. Було виставлено краєвиди Канева, тематичні композиції «Друзі: Т. Шевченко та М. Щепкін у Москві (1964 р.)», «Шевченко і рибалки», «Київ. У парку Т.Г. Шевченка (1969 р.)».
Впадають в очі легкі, ніби прозорі графічні роботи Віри Бури-Мацапури: «Будинок Максимовича у Прохорівці, де бував Т. Шевченко у 1859 р.», а також дуб Шевченка, який зберігся до сьогодні. Роботи виконано тушшю, пером, аквареллю. Чудові гравюри та ксилографія заслуженої художниці УРСР Стефанії Гебус-Баранецької: «Катерина», «Кобзар», «Мені тринадцятий минало…» та інші.
Відсвічують своєрідною оригінальністю портрети Тараса Шевченка відомих портретистів М. К. Філонюка (роботу виконано в 1948 році) та В. Г. Єгорова. Вишуканий графічний образ великого Кобзаря роботи О. Я. Рубана: навколо портрета Тараса Шевченка розташовані ілюстрації до його творів, композиції яких виконано гравюрою по дереву. Художник був відомим графіком-бойчукістом (як і колега Козловський К. С., картини якого теж представлені на виставці) ще до війни. Нелегка доля припала йому, як і всім учням школи талановитого Михайла Бойчука. Так, Олександр Якович Рубан, родоначальник української національної графіки, помер у 1943 році в Саратові від «несподіваного серцевого нападу» після розмови з репресивними органами. На виставці виступила зі спогадами про діда онука художника – відомий скульптор Леся Юріївна Липовка. Вона, зокрема, сказала, що оця невеличка виставка підіймає грандіозний, мало вивчений мистецький пласт духовних традицій нашого народу. Думається, і дай Боже, щоб збулися ці думки, щоб молоде покоління творчих людей відчуло, що саме вони є спадкоємцями усіх цих неоціненних повністю скарбів і традицій України, які необхідно ретельно вивчати і пильно берегти, щоб потім можна було поділитися з іншими шанувальниками прекрасного хоча б такою ніби невеликою, але дуже змістовною виставкою.
Вдале доповнення до виставки художніх творів Великого Кобзаря зробила волонтер бібліотеки Майдану Анастасія Макаренко, яка прочитала вірші-присвяти відомого поета Адлера Короліва до всіх автопортретів Тараса Шевченка. Свої враженнями про виставку висловили читачі, художник Володимир Сліпченко, журналіст Анатолій Зубар, працівники бібліотеки.
Анатолій Зубар, член Спілки журналістів України