OLYMPUS DIGITAL CAMERA12-13 травня 2014 року у відділі мистецтв Молодіжної бібліотеки «Молода гвардія» відбулися літературні читання «Гра в міста» («Игра в города»).
Ініціатива проведення читань належить київській поетесі Єві Шателей та московським поетам, які започаткували традицію щорічних зібрань поетів, присвячених темі міст і зокрема їхніх улюблених міст. Цього року митці вирішили вкотре зібратися, або відпочити морально від політичних подій і показати, що поезія і музика – справжня міжнародна, об’єднуюча мова.
«Гра в міста» у бібліотеці цього разу стала дводенною, були представлені автори з Києва, Москви, Ніжина, Переяслав-Хмельницього, Сум, Харкова, Донецька та інших міст. Вони читали не лише вірші, а й прозу та заспівали пісень власного авторства.
Досвід показав, що обраний час — з 15:00 до 19:00 — не дуже підходить для публіки у робочий день: більшість відвідувачів почали прибувати десь після 17:00. Однак це скоріше сприяло затишку і домашній атмосфері, аніж заважало, та й поезія є камернішим жанром, аніж “стадіонний” рок. Тож усі, хто хотів висловитися, були почутими.
Таких бажаючих набралося чимало. З прізвищ, уже відомих на теренах СНД, згадаємо киян Вадима Волкова, Наталю Бельченко, Тетяну Аінову та Юлію Шекет. Багато з учасників – не лише поети, а й популяризатори мистецтва у своїх містах. Романтично-миcтецький Інтернет-форум під назвою Therron (за адресою http://castle.therron.net) представила київська поетеса Тайрекс, журнал “Контрабанда” http://kbanda.ru/ презентувала, зачитуючи оповідання з нього, московська гостя Олександра Морозова. До речі, стьобні уривки з журналу щодо “любовного роману” між Кримом і Атлантидою виявилися в чомусь пророчими. Також про багаторічний “культурний спротив”, захист київських парків та старовини розповів київський письменник Олег Андрос, розкривши цю тему уривком із повісті “Територія Духу” у співавторстві з Анжелікою Комаровою. Принагідно Олег запросив усіх брати учаcть у заходах Спілки вільних журналістів “Природа над усе”. http://nature-first.info/ Читали поетичні твори і багато інших авторів, які представляли зовсім різні “світи” української та російської поетичної спільноти. Їхній повний список є на афіші заходу https://artlibraryblog.files.wordpress.com/2014/05/shateley_afisha.jpg Усіх гостей “Гри” можна почути як на модних тусовках постмодерністів і “двотисячників”, так і на високочолих зібраннях у Будинку письменників. Гості не лише читали, а й співали: музичні твори презентували Леся Рой, солістка гурту “Телері”, та Ігор Рудь, засновник гурту “Несамостійний друг”.
Леся як член творчого об’єднання “Вертикаль” разом із Вадимом Волковим та Юлією Шекет запросила усіх на цьогорічний фестиваль бардівської пісні “Вертифест”. https://vk.com/vertifest
Ноу-хау читань стали скайп-мости із різними містами: Донецьк, Москва та Зорінск. Поети раді були можливості презентувати свою творчість наживо, хай й на відстані. З Москви привітала учасників читань співзасновниця “Гри” Марія Калужська. Ще однією “фішкою” були стандартні запитання до всіх авторів: що для них місто, яка різниця між цивілізацією та культурою і чи хотіли б вони жити у місті постійно. Адже кожна «Гра в міста» – це спілкування про те, якою є роль міст в нашому житті, як пов’язані поняття «культура», «цивілізація» та «мегаполіс».
Організатори висловлюють подяку Молодіжній бібліотеці за підтримку та надане затишне приміщення.