Відчути себе майстрами декоративно-ужиткового мистецтва-мета заходу, проведеного у відділі мистецтв МСМБ «Молода гвардія». В майстер-класі «Подарунок для мами» поставлено завдання підготувати щось цікаве для своєї мами. Для виконання такої роботи використали голку як інструмент.
Зазвичай у кожного, хто займається шиттям, є велика кількість різноманітних голок. Їх так важко тримати в порядку. Адже вони постійно падають на підлогу і губляться. Щоб працювати з голками стало набагато зручніше, необхідно зробити для них спеціальне сховище – гольницю.
Гольниця – це футляр чи подушечка для голок та булавок, що використовується у швейних справах, яка виключає можливість втрати їх під час роботи.
Хоча всі гольниці розрізняються за формами, матеріалами, але майже завжди в них є дві деталі: перша – м’яка подушечка для голок, друга – декоративна.
Під час заняття школярі опанували техніку виготовлення гольниці у вигляді жіночого капелюшка.
Як виявилося, виготовлення нових виробів своїми руками – заняття творче та захоплююче, адже потрібно підібрати фактуру, тканину, кольори, використати свою фантазію. Тож на завершення учасники отримали гармонійну та вишукану річ, а також ненадовго відчули себе майстрами декоративно-ужиткового мистецтва.
Мети досягнуто. Вона полягала в тому, щоб навчити дітей виготовляти об’ємні речі з тканини, виховувати смак щодо зручного та естетичного оздоблення любого виду роботи, дотримуючись, разом з тим, правил безпеки та не  порушуючи санітарно-гігієнічних норм. Любов до мами увінчалась успішним виготовленням подарунку власноруч.