Життя національного пророка, духовного керманича народу – це таємничий «код», символічний скарб, що його належить здобувати щораз новим поколінням.
Півтора століття безмежно вабить Всесвіт Шевченка всіх небайдужих до його духовної спадщини. Він надихає на більш чи менш успішні спроби відтворення його поетичного світу засобами свого власного мистецтва, будить уяву, привертає до мистецького осмислення великих сюжетів національного життя.
Мистецька Шевченкіана-наш багатющий духовний скарб. Осереддя ії становлять ілюстрації до «Кобзаря» . Серед найвизначніших імен майстрів пензля і пера зовсім молоде покоління – діти. Вони по-своєму відтворюють мотиви «Кобзаря», його зміст. Пізнавши життєвий шлях Шевченка, його поезію,діти намагаються шукати мистецькі образи і їх знайшли,- вони втілені в роботах, що експонуються. Так Шевченкова поезія, його образ, доля знайшли місце в душі естетично чуйних дітей. Це, по суті, лірична сповідь їх. Оригінальні тексти до малюнків немовби повертають до традиції народних картин лубочного жанру.
Дивіться роботи, що експонуються у відділі мистецтв.