13 лютого виповнюється 105 років від дня народження видатного українського кінорежисера Віктора Михайловича Іванова– режисера одного з культових фільмів українського кіно «За двома зайцями».
Народився Іванов 13 лютого 1909 року в селі Козятин Вінницької області. У 1936 році закінчив Всесоюзний державний інститут кінематографії.
З 1950 року – режисер-постановник Київської кіностудії імені Олександра Довженка, де було відзнято 13 кінострічок. З них найвідомішою стала комедія 1961 року за однойменною п’єсою Михайла Старицького «За двома зайцями».
«Ваша папіроска шкварчить!» –  відома українська комедія, майже повністю розібрана на цитати, могла так і не вийти в світ. П’єсу довго не дозволяли екранізувати. Режисер Віктор Іванов пішов на хитрість. В ідеологічному відділі ЦК заявив: картина буде висміювати стиляг – з ними тільки-но почали боротися в СРСР. Завдяки цьому Голохвастов і Проня Прокопівна вийшли на широкий екран.
Фільм знімався у Києві, на Андріївському узвозі. Нев’януча популярність стрічки стала приводом для скульптурної композиції Проні Прокопівни та Свирида Голохвастова біля Андріївської церкви.
Робота на знімальному майданчику під керівництвом Віктора Михайловича була для акторів виснажливою. Але режисер зі знанням справи показував, як зіграти ту чи іншу сцену, приголомшливо, з фантазією вибудовував мізансцени. Творчі суперечки розпалювали обстановку до такої міри, що на майданчик навіть викликали «швидку».
Знімальна група та актори жили, як на вулкані. І мало хто здогадувався, чим є цей фільм для режисера. Іванову, випускнику Всесоюзного державного інституту кінематографії, талановитому учневі Ейзенштейна, потрібно було зробити все бездоганно – адже знімати давали так рідко!
Фільм, що багатьох зробив зірками, навіть не похвалили. Глядачі штурмували кінозали, а критики визнали картину найгіршим фільмом 61 року! Поки картина збирала призи на фестивалях, Віктора Михайловича методично витісняли з кінематографу. Так і не знявши десятка задуманих фільмів, він переніс два інфаркти і помер. Кінорежисер пішов з життя, не дізнавшись, що комедія «За двома зайцями» отримає Державну премію через 38 років після виходу в прокат.
Сьогодні, найгірший фільм 61 року продовжує підкорювати глядачів. «За двома зайцями» Віктора Іванова – найбільш вдалий фільм в його чималій спадщині. Донині ця комедія не сходить з екранів.