??????????????????????У відділі мистецтв МСМБ «Молода гвардія» відбувся майстер-клас з ліплення «Новорічний подарунок» для учнів гімназії №178, який провели фахівці Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва.
Солоне тісто – самий дешевий, доступний і безпечний матеріал для ліплення. Безсумнівними позитивними якостями цього матеріалу є дивовижна пластичність, ніжність і м’якість, відсутність жирних слідів і плям на предметах і одязі,  а також добре змивається з рук на відміну від пластиліну.

Солоне тісто в останні роки стало дуже популярним матеріалом для ліплення. Робота з ним приносить задоволення і радість. Фігурки, картини, панно – усе можна зробити з солоного тіста. Потрібні тільки фантазія, художній смак та умілі руки.
Багато хто з учнів працював з таким матеріалом вперше. Атмосфера зустрічі була теплою і доброзичливою. За час, проведений разом, діти встигли подружитися з працівниками бібліотеки.
«Нам дуже сподобалося спілкуватися,- діляться своїми враженнями діти, – Ми дізналися про історію створення робіт з солоного тіста. Тепер ми знаємо прийоми роботи з цим матеріалом і зможемо самі зробити багато цікавих виробів для наших рідних і друзів». Заняття провела Мельничук Олена Сергіївна, керівник гуртка  “Чарівна глина”.
Ліплення з такого матеріалу, як солоне тісто, – це надзвичайно цікавий і оригінальний вид прикладної творчості. Його ще називають – тістопластика. Борошно і сіль-це природні, екологічно безпечні продукти, при їх з’єднанні виходить чудовий матеріал для ліплення та моделювання. Цим займалися ще наші предки і навіть тепер це заняття дуже подобається всім.
Солоне тісто – ідеальний матеріал для творчості з дітьми, висохлий виріб легко можна розфарбувати , як забажається , – ось де свобода для творчості!