1950 року в Парижі на Міжнародній виставці демонструвалися картини народної художниці України Катерини Білокур. Полотна високо оцінив всесвітньовідомий італійський художник П. Пікассо. Кажуть, він довго стояв  і залюблено дивився в них. А потім, назвавши Катерину Білокур геніальною, додав: «Якби в нас була такого рівня художниця, ми змусили б світ заговорити про неї!»
У відділі мистецтв МСМБ «Молода гвардія» відбулося творче заняття з дітлахами 6-14 років, присвячене творчій спадщині  української народної художниці Катерини Білокур.

113 років минуло, як пішла з життя художниця, але любов до її творчості зростає з кожним роком. Катерина Білокур – унікальне явище не тільки в українській культурі, вона вписала яскраву сторінку і в світову художню творчість.
Картини української майстрині назавжди стали частиною золотого фонду культури нашого народу. Вони – серед тих багатств, які Україна вносить до скарбниці світового мистецтва.Відбулися  виставка репродукцій, перегляд відеофільму про творчість  народної художниці України та прослухали розповідь про її життя.
Дітям, яких надихнули цікаві розповіді, організатори надали листівки із зображенням творів  художниці, поставивши  завдання відтворити в дитячій уяві. Від такого творчого заняття дітлахи залишилися в захваті.
Захід свідчить, що дітям доступні твори Катерини Василівни, вони шанують її і розуміють, що вона є для них джерелом натхнення і зразком того, як, долаючи труднощі і перешкоди, можна йти до своєї мети.