index1Щедра на таланти земля України. І якщо вже  талант  народився– то обов’язково світового рівня. Творцями неперевершених музичних творів в сучасному мистецтві є славнозвісні Мирослав Скорик і Євген Станкович. Вони центральні фігури в сучасній музиці, видатні її метри. Це їх музику з захопленням слухають на різних континентах планети, бо вона звернена до глибин людської душі.
Нащадок легендарної Соломії Крушельницької Мирослав Скорик в цьому році ювіляр. Це Соломія вже в дитячому віці помітила феноменальний слух і мелодичний дар Мирослава , за що потім він напише присвяту – балет  «Повернення Баттерфляй» про її діалог із Джакомо Пуччіні .
Яскравий мелодизм , шалена віртуозність відчутні в кожному творі, незалежно від жанру.  Улюблений жанр композитора – інструментальний концерт. Свою професію маестро визначає словами «створювати мелодії». Вони в усіх творах, в його скрипкових, фортепіанних й віолончельних концертах – симфоніях, а його симфонія №3 – стала найпопулярнішим музичним бестселером, який не може не зворушувати мільйонів любителів музики.
До свого ювілею композитор підготував нову оркестровку увертюри до опери “Запорожець за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського. В його оркестровому оздобленні відбулася постановка «Наталки Полтавки» Миколи Лисенка. Завдяки його редагуванню, повернулась до життя «Юнацька симфонія” М. Лисенка, оркестрована і завершена опера «Ha русалчин Великдень» М. Леонтовича. Скрипкові каприси Н. Паганіні він перетворив на сучасний симфонічний твір, який став балетом  “Каприси”.  До свого ювілею композитор зробив ще один подарунок. Щойно у Львові записано СD і DVD, де звучать його джазові п’єси і парафрази на твори Л.Бетховена та Ф. Шопена.
indexОдним із перших учнів ще тільки 25-річного педагога Київської консерваторії Мирослава Скорика став Євген Станкович, радше колега , ніж учень, бо Станкович молодший за свого вчителя лише на 5 років. Великий творчий діапазон славетного митця. Написав 6 симфоній, 9 камерних симфоній, оперу «Коли цвіте папороть», 5 балетів, ораторії, камерно-вокальні та інструментальні твори, музику до 6 спектаклів, понад 100 фільмів та багато інших різножанрових творів.
Навчання у Бориса Лятошинського та М.Скорика вплинуло на його творчість. В ній такеж вишукане і особливе мелодичне обдарування. Разом з тим його творчість розглядається як композитора «нового формату» мислення, стиль якого полягає в тому , що його музиці властивий магнетизм, бо музика маестро тримає, захоплює, веде слухача за собою. Його музика  розкриває нам уявлення про неї, як про музику «віку, що минає, та віку, що надходить.»
З глибокою вдячністю вся музична спільнота країни вітає ювілярів.
Відділ мистецтв МСМБ «Молода гвардія» пропонує зацікавленим у знанні творчості ювілярів наявну літературу:

Скорик М.
Мелодія з музики до кінофільму «Високий перевал».- Для скрипки і фортепіано.-К. Музична Україна, 1995.-5с.
Скорик М.
Двадцять прелюдій та фуг для фортепіано. Зошит 1.-К.: Музична Україна, 1989.-56с.
Станкович Є.
Симфонія № 4: Для струнного оркестру.-Партитура.-К.: Музична Україна, 1982.-71с.
Станкович Є.
Симфонія диптих: Для мішаного хору/ вірші Т.Г. Шевченка.-К.: Музична Україна,1991.-64с.
Станкович Є.
Ольга: Балет в 3-х деїст. 9 карт./ Либретто  Ю.Ильенко.- Клавир.-К.: Музична Україна,1984.-198с.
Станкович Є.
Квартет №1: Для двох скрипок, альта і віолончелі. – Партитура. – К.: Музична Україна, 1983.-63с.