27 липня 1903 народився актор театру і кіно Микола Костянтинович Черкасов.
Ще за життя його називали великим актором. Він став лауреатом найпрестижніших премій, отримав безліч урядових нагород і найвищих звань. Його вважали улюбленим актором Сталіна, який наказав помістити профіль Черкасова на орден Олександра Невського. Таким чином, Микола Костянтинович став єдиним в СРСР після, звичайно, самого «кращого друга всіх акторів», людиною, зображення якого за життя було вибито на державній нагороді.
Широку популярність Микола Черкасов отримав після виконання ролі професора Полежаєва у фільмі “Депутат Балтики”. У театрі ім були зіграні ролі Петра I, М. Горького, Івана Грозного, І. В. Мічуріна, В. В. Маяковського. Видатне місце в історії кіно зайняли образи царевича Олексія (“Петро Перший”), Олександра Невського (“Олександр Невський”), Івана Грозного (“Іван Грозний”). Великий успіх в кіно принесла роль Паганеля у фільмі “Діти капітана Гранта”. Однією з видатних робіт актора була роль Дронова у фільмі і спектаклі “Все залишається людям”. Н.К. Черкасов автор книг “в Індії”, “Записки радянського актора”, “Четвертий Дон Кіхот”, “У театрі і в кіно”.
Черкасов був народним артистом. І не тільки за званням. Його любили науковці і селяни, генерали і кримінальний елемент. Така ж слава була у Єсеніна, Зощенко і Висоцького.