OLYMPUS DIGITAL CAMERAПо завершенню весняних свят та з початком літа саме відкласти на час виготовлення тематичних виробів і створити щось для душі. Наприклад, викласти затишний будиночок з різнокольорових ниток на картоні.
Такий незвичний і, без сумніву, пізнавальний майстер-клас з виготовлення аплікації із ниток пройшов для діточок 1-х та 3-х класів столичного ліцею № 21 податкової та рекламної справи.
Усього за одне заняття, що пройшло під керівництвом досвідченого викладача образотворчого мистецтва ККТДІ Ірини Шульги, діти опанували основи аплікації з ниток.
Для аплікації Вам знадобляться:
ножиці, клей ПВА, пензлик, пряжа і малюнки.
Хід роботи:
Підбираємо нитки. Особливе значення надаємо колірній гамі майбутньої роботи. Нитки можна використовувати будь-які: залишки пряжі для в’язання, акрилові нитки яскравих кольорів, муліне в кілька додавань, головне щоб нитки були приблизно однакової товщини. Нарізаємо нитки довжиною не більше 0,5 см.
Беремо дуже щільний лист картону і наносимо на нього малюнок нашого майбутнього будинку. Пензлем наносимо клей на зображення , починаючи з даху.
На вологий клей приклеюємо нитки, розкладаючи по малюнку, притискаємо пальцями.
Нитки приклеюємо якомога щільніше один до одного, щоб не залишалося ніяких проміжків, тоді Ваша робота буде якісною і красивою.
І, наостанок, маленька таємниця: якщо готову роботу попрасувати праскою через мокру ганчірку, марлю, то нитки пригорнуться один до одного і будуть виглядати рівніше.
Зауважимо, що учасники майстер-класу із цікавістю розглядали інші роботи, вивчали технологію виготовлення. А потім всі із задоволенням створювали свою першу поробку – будиночок своєї мрії.
Майстер – клас пройшов в доброзичливій, зацікавленої обстановці, збагатив присутніх новими ідеями.