OLYMPUS DIGITAL CAMERAСьогодні мало хто має уявлення про те, що собою представляє такий вид рукоділля як декупаж, які його особливості і де він застосовується.
Декупаж (Decoupage або découpage) – це мистецтво прикраси предметів шляхом наклеювання елементів з кольорового паперу, древній вид мистецтва, який зародився ще в XII столітті. Китайські селяни таким чином декорували меблі. А крім вирізаних картинок з тонкої барвистої папери, стали покривати її лаком, щоб виглядало, як розпис. Потім разом з гарними меблями до Європи потрапила і ця техніка.
В бібліотеці мистецтв було проведено майстер-клас по декупажу. Заняття для дітей 7-в класу гімназії провела досвідчений майстер, викладач Шульга Ірина Василівна. Дітей ознайомили і дали практичні навички з цієї дивовижної техніки.
Сьогодні найпопулярніший матеріал для декупажу – це тришарові серветки. Звідси й інша назва – «серветкова техніка». Застосування може бути абсолютно безмежним – посуд, книги, шкатулки, свічки, судини, музичні інструменти, горщики для квітів, флакони, меблі, взуття і навіть одяг!
Через певний ліміт часу в навчальних цілях ми використали картонні тарілочки.
З матеріалів представили клей ПВА, акрилові фарби білого кольору, декупажні серветки, пензлики, контур, мочалочки для створення фактурних декоративних елементів, вату, ацетон для очистки інструментів та лак для закріплення роботи.
Дітям роздали заготовлені і попередньо придбані однакові тарілочки і вирізані дрібні елементи з серветки. Видавили акрил і клей в однакових пропорціях, розмішали до однорідної консистенції і пензликом нанесли на дно блюдець. Підсушили з допомогою фену. Декупажні серветки мають три шари, два з них ми відділили, а тонкий з кольоровим візерунком приложили по контуру на місце попереднього нанесення основи. Пензлем набравши клею, починаючи з середини серветки, нанесли клей, добре пропитавши серветку. Висушили. Спонжиком набрали трішки золотистого акрилу, і прикрасили тарілочку.  Висушили і покрили швидкосохнущим глянцевим лаком.Після висихання контуром чорного кольору поверху створили фактурні об’ємні елементи лініями, цяточками. Декоративна тарілочка готова.
Це досить незвичайне заняття і це робить декупаж ще більш привабливим, погодьтеся, робити те, що багато не вміють – це приємно, в першу чергу, для себе, а по-друге, можна потім приємно дивувати саме тих, хто не чув про цю техніку .
Діти задоволені, в піднесеному настрої, прибравши робоче місце, покинули стіни бібліотеки.IMG_1107

IMG_1114