2013 рік для шанувальників образотворчого мистецтва у всьому світі асоціюється в першу чергу з ім’ям Вінсента Ван Гога – сьогодні виповниться 160 років з дня народження великого майстра постімпресіонізму.
Всесвітньо відомий нідерландський художник народився 30 березня 1853 року.
Ван Гог став художником в 27 років, а помер у 37. Продуктивність його була неймовірною – за день він міг написати кілька картин: пейзажі, натюрморти, портрети.

Про нього, про його життя, роботу й творчість ходить багато легенд, але одна з найбільш цікавих загадок – це його хвороба … У психічному захворюванні Ван Гога багато загадкового. Відомо, що під час припадків його відвідували кошмарні галюцинації, туга і злоба, він міг їсти свої фарби, годинами бігати по кімнаті і надовго застигати в одній позі. За словами самого художника, в ці моменти потьмарення свідомості він бачив образи майбутніх полотен.
Цій яскравій ювілейній даті була присвячена велика міжнародна мультимедійна виставка робіт Ван Гога “Van Gogh Alive“, яка відкрилася 3 лютого 2013 в павільйоні “Максидом” тель-авівського виставкового центру “Ганею Тааруха”.
В Ізраїль приїхала дійсно унікальна виставка, яка в єдине ціле з’єднує мистецтво, науку і нові аудіо-візуальні технології. В інтер’єрі спеціально збудованих декорацій 40 проекторів понад чіткого зображення проектують на екрани, стіни, стелі, колони і навіть підлогу найвідоміші картини видатного голландця.
Більше трьох тисяч цифрових зображень величезних розмірів, мінливих на тлі оригінального об’ємного багатоканального саундреку, дозволяють відвідувачам пережити історію створення творів.
Завдяки новітнім анімаційним ефектам картини Вінсента Ван Гога буквально залишають свої рами і оточують відвідувачів яскравими, живими фарбами, вельми реально створюючи ефект присутності всередині легендарних полотен.
Серед найбільш відомих – “Нічна тераса кафе”, “Червоні виноградники в Арлі”, “Автопортрет з відрізаним вухом і трубкою”, “Автопортрет з перев’язаним вухом”, “Ваза з 12 соняшниками”, “Зоряна ніч над Роною”, остання його картина “Пшеничне поле з воронами” і багато інших: етюди, натюрморти, пейзажі та портрети. За останні 10 років свого життя Вінсент ван Гог встиг зробити близько 800 картин і понад 900 графічних аркушів.