26 вересня у відділі мистецтв МСМБ «Молода гвардія» відбулась подія. Для студентів 1 курсу Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну була проведена музична лекція, присвячена 140-річчю від дня народження Соломії Крушельницької (1872-1952), української оперної співачки, педагога.
У перші десятиліття 20 століття на оперних сценах світу царювали чотири особи і всі вони чоловічої статті. Це Баттістіні, Карузо, Тітта Руффо, Шаляпін. І лише тільки одна жінка спромоглася їх висот, ставши врівень з ними. Нею була наша золотоголоса Соломія Крушельницька.
У музичному світі ії величали «жінкою-Шаляпіним», порівнювали навіть з Наполеоном.
Щодо ії популярності в сучасному світі, то варто сказати, що і для нас сьогодні вона неперевершана оперна діва, одна з найкращих виконавиць епохи.
Тільки Соломія Крушельницька дала нове дихання і стала неперевершеною ніким і ніколи виконавицею світової партії Мадам Баттерфляй в опері Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй».
Артистка, яка ні на кого не схожа, наша гордість. І ми вшановуємо її незабутню пам’ять в ці вересневі дні. Теплі спогади про неї студенти Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну почули від літературно-музичної лектриси Мирослави Зайко.Артистка мистецького слова виступила з монологом Соломії Крушельницької «Спомин з молодих літ».