15 березня у відділі мистецтв МСМБ «Молода гвардія» для студентів 1 курсу Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну була проведена музична лекція, присвячена 170-річчю від дня народження основоположника української класичної музики Лисенко Миколи Віталійовича (1842-1912).


Старший науковий співробітник Музею видатних діячів української культури (МВДУК) Гуренко Юлія Сергіївна розповіла про історичне значення М.В.Лисенка в українській культурі, формування національного стилю митця, його творчі досягнення.
У творчості Лисенка переважають вокальні жанри: опера, хорові твори, пісні, романси, хоча він є також автором симфонії, ряду камерних і фортепіанних творів. Але саме у вокальній музиці національна самобутність і авторська індивідуальність розкрилися найяскравіше, а опери Лисенка (всього їх 10, не рахуючи юнацьких) ознаменували собою народження українського класичного музичного театру. Вершинами оперної творчості стали лірико-побутова комічна опера “Наталка-Полтавка” (за одноім. п’єсою І. Котляревського – 1889) і народна музична драма “Тарас Бульба” (за повістю М. Гоголя – 1890).
Розповідь набула музичного забарвлення симфонічним звучанням увертюри до опери «Тарас Бульба», фортепіанної п’єси «Інтермеццо» та п’єси для фортепіано «Баркарола» на тему української народної пісні «Пливе човен» у власному виконанні.